1402/12/21

نقش آفرینی مپنا برای اجرای طرح ملی فشار افزایی گاز و تامین امنیت انرژی کشور

نقش آفرینی مپنا برای اجرای طرح ملی فشار افزایی گاز و تامین امنیت انرژی کشور

مدیرعامل گروه مپنا با اشاره به آمادگی کامل گروه مپنا در اجرای طرح فشار افزایی گاز در پارس جنوبی گفت: گروه مپنا به دلیل برخورداری از زنجیره کامل تجهیزات مورد نیاز این طرح، علاوه بر تامین تجهیزات راهبردی و پشتیبانی کامل از اجرای طرح فشارافزایی میدان مشترک پارس جنوبی، قادر به تامین نیاز دیگر پیمانکاران حاضر در این پروژه نیز خواهد بود.

دکتر محمد اولیاء در آیین امضا قراردادهای اجرای طرح فشارافزایی گاز در میدان مشترک گازی پارس جنوبی که با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و دیگر پیمانکاران طرح فشارافزایی گاز در پارس‌جنوبی برگزار شد؛ گفت: این پروژه سابقه چندین ساله دارد و تلاش همه جانبه‌ای در مطالعات و مهندسی این طرح حداقل در بخش های مرتبط به گروه مپنا، انجام شده که این مطالعات در بخش تجهیزات و کارهای مهندسی سبب پیشرفت، بلوغ و پختگی کار برای اجرای این طرح شده است.

وی انتخاب 4 پیمانکار عمده، تعیین جزئیات، مهندسی نهایی و شروع هرچه سریعتر اجرای طرح را اتفاق مبارکی دانست و ادامه داد: گروه مپنا همه ی تلاش و توان خود را برای اجرای موفق این طرح بکار میبرد و بسیار خوشحال هستیم که در بین پیمانکاران صاحب صلاحیت وزارت نفت قرار گرفته ایم .

دکتر اولیاء با اشاره به پیشنهادات مختلف ارائه شده برای اجرای این طرح در چند سال گذشته در بخش دریا و یا خشکی افزود: تجهیزات اصلی فشار افزایی از نوع الکتریکال و یا مکانیکال باشد به هرحال قابل اجرا است اما انتخاب یکی از این مدل‌ها برای اجرا بستگی به مطالعات نهایی و دردست بودن امکانات دارد.

مدیرعامل گروه مپنا با تاکید بر وجود زنجیره کامل امکانات در گروه مپنا گفت: گروه مپنا همه ی تمهیدات لازم برای اجرای عملیات EPC،  پیمانکاری، ساخت و اجرای تجهیزات دوار و ثابت و در نهایت پشتیبانی و بهره برداری را دارد و زنجیره کامل است.

دکتر اولیاء با تاکید بر آمادگی کامل گروه مپنا برای اجرای این طرح در طول زمانبندی تعیین شده از سوی کارفرما ادامه داد: گروه مپنا به منظور تامین امنیت خاطر کارفرما در طول اجرای این طرح و پس از آن نیز امکاناتی برای پشتیبانی در محل اجرای پروژه آماده خواهد کرد که این امکانات شامل کارگاهی برای تعمیرات، انبارش و تامین قطعات خواهد بود.

وی ادامه داد: تا تعیین جزئیات نوع تجهیزات مصرفی، چگونگی بهره گیری از حضور شرکای خارجی و استفاده از تجهیزات ساخت داخل مراحل متعددی باقی مانده است اما گروه مپنا با تکیه بر تجربیات گذشته در صنایع نفت و نیرو و بهره برداری از امکانات موجود در شرکت‌های زیرمجموعه، اطمینان کامل را به کارفرما می‌دهد که تمام توان خود را برای اجرای این طرح بزرگ ملی بکار ببرد.

مدیرعامل گروه مپنا با بیان اینکه دیگر پیمانکاران از جمله قرارگاه خاتم النبیاء، پتروپارس و اویک نیز از جمله شرکت‌های باتجربه و دارای امکانات قابل اتکایی هستند گفت: گروه مپنا می تواند بخش عمده ای از تجهیزات مورد نیاز و کلیدی را در قسمت‌هایی که مربوط به دیگر پیمانکاران است؛ تامین کند.

​دکتر اولیاء افزود: گروه مپنا در طرح‌هایی مانند توربوکمپرسور می تواند توربین‌ها و کمپرسورهایی که لازم هست را ساخته و در اختیار متقاضیان قرار دهد به هرحال مپنا در بخش‌های مرتبط با خود و در دیگر بخش‌ها همه ی توان خود را بکار  خواهد گرفت.

دیدگاه شماارسال پیام Security code