1403/02/26

موفقیت شرکت نیرپارس در به سرانجام رساندن ابرپروژه‌های ملی مستقر در پارس جنوبی

موفقیت شرکت نیرپارس در به سرانجام رساندن ابرپروژه‌های ملی مستقر در پارس جنوبی

​مدیرعامل شرکت نیرپارس از موفقیت این شرکت در به سرانجام رساندن ابرپروژه‌های ملی مستقر در پارس جنوبی از جمله پالایشگاه‌های فاز 13 و 14 خبر داد و گفت: پیش بینی می شود امسال پالایشگاه فاز 14 در حالت تحویل موقت به کارفرما ارائه شود.

محمدرضا پارساپور مدیرعامل شرکت نیرپارس در گفتگو با خبرگار نفت ما با بیان اینکه گروه مپنا در اجرای پروژه‌های ملی و مهم فازهای پارس‌جنوبی بسیار فعالانه حضور دارد گفت: شرکت  نیرپارس پروژه فاز 13 پارس جنوبی را به پایان رسانده و پیش بینی می شود فاز 14 را نیز امسال درحالت تحویل موقت به کار کارفرما ارائه کند و از این پروژه نیز مانند دیگر پروژه‌ها، سربلند خارج شود.

وی با بیان اینکه در پروژه پتروپالایشگاه نفت اصفهان نیز در مراحل پایانی قرارداریم ادامه داد: واحد بهینه‌سازی این پالایشگاه بخش جدیدی است که به قسمت قدیمی پالایشگاه اصفهان اضافه شده است؛ شرکت نیرپارس عملیات بخش یوتیلیتی این پروژه را برعهده داشته که هم‌اکنون در مراحل پایانی آن قرار دارد؛ البته عملکرد مثبت نیرپارس در  اجرای این پروژه سبب شده است پروژه‌های دیگری نیز از سوی کارفرما ابلاغ شود که آنها را نیز به خوبی اجرا خواهیم کرد.

پارساپور مهم ترین پروژه حال حاضر شرکت نیرپارس را طرح ملی فشارافزایی دانست و افزود: این طرح به دلیل تاثیرگذاری در حفظ امنیت انرژی کشور بعد ملی داشته و برای گروه مپنا و شرکت نیرپارس بسیار مهم است.

مدیرعامل شرکت نیرپارس ادامه داد:  گروه مپنا یکی از پیمانکاران عمده مورد تایید وزارت نفت در اجرای طرح فشارافزایی است که اجرای یکی از هاب‌های تعیین شده از 7 هاب طرح را برعهده گرفته که با مدیریت شرکت نیرپارس آن را عملیاتی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه قرارداد اجرای طرح فشارافزایی در مرحله مقدماتی است؛ گفت: پس از امضا قرارداد نهایی شرکت نیرپارس طی 38 ماه باید طرح را به پایان برساند.

مدیرعامل شرکت نیرپارس افزود: طی مذاکراتی که با شرکت ملی نفت ایران انجام شده است؛ توربوکمپرسور و توربوژنراتورهای مورد نیاز این طرح ملی در کارخانجات مپنا تولید خواهد شد؛ البته نیرپارس در این بخش نیز نقش آفرینی خواهد داشت.

دیدگاه شماارسال پیام Security code