1403/04/17

جانمایی 15 موقعیت جدید چاه در میدان گازی خانگیران توسط شرکت نیرپارس

جانمایی 15 موقعیت جدید چاه در میدان گازی خانگیران توسط شرکت نیرپارس

​شرکت نیرپارس احداث  15 موقعیت جدید چاه و راه‌های دسترسی به آنها را به منظور استقرار دکل های حفاری به طور کامل اجرا کرده است؛ در ادامه احداث 7 موقعیت چاه دیگر را نیز در دست  اقدام دارد.

همچنین تاکنون عملیات حفاری 10 حلقه چاه در شوریجه به پایان رسیده و عملیات حفاری 2 حلقه چاه دیگر نیز در حال اجرا است.

ایجاد واحدهای نم‌زدایی گاز (Dehydration) شامل دو ردیف هر یک به ظرفیت 10 میلیون متر مکعب در روز، احداث خطوط لوله جریانی، تسهیلات سرچاهی و مراکز جمع‌آوری گاز و نیز ایجاد تاسیسات اندازه‌گیری گاز ورودی و خروجی (Metering)​ و یوتیلیتی‌های مربوطه از دیگر فعالیت‌های انجام شده در پروژه شوریجه است که درحال حاضر قرارداد طراحی و اجرای منیفولدها و تسهیلات سرچاهی برای 28 حلقه چاه، در مرحله ساخت و تامین قرار گرفته است.

طبق هدفگذاری‌های انجام شده در بخش توسعه‌ای میدان گازی خانگیران- شوریجه D، کمپرسورهای مورد نیاز این طرح می‌بایست از بازارهای خارجی تامین می‌شد که این نیاز با حمایت شرکت نیرپارس از تولیدات داخلی و تکیه بر تخصص ایرانی به مرحله تولید رسیده است.

در این پروژه با تامین 3 کمپرسور  مورد نیاز از بازار داخلی، تا 25 میلیون یورو از خروج ارز از کشور جلوگیری شده که این امر ایران را به نخستین کشور خاورمیانه در برخورداری از این تکنولوژی تبدیل کرده است.

شرکت نیرپارس به منظور بهره برداری زودهنگام و پیش از برنامه زمانبندی مصوب در پروژه توسعه ذخیره سازی گاز مخزن شوریجهD، با تامین بخشی از خطوط لوله جریانی مورد نیاز این پروژه از منابع داخلی کشور، عملیات اجرایی احداث خطوط لوله را آغاز کرده است. تا کنون تولید بخش اول و دوم لوله های جریانی به میزان 2520 تن، معادل 38 کیلومتر به اتمام رسیده و آماده حمل می باشد.

دیدگاه شماارسال پیام Security code