1403/02/25

تامین کامل تجهیزات راهبردی مورد نیاز برای اجرای طرح ملی فشارافزایی در گروه مپنا

تامین کامل تجهیزات راهبردی مورد نیاز برای اجرای طرح ملی فشارافزایی در گروه مپنا

​مدیرعامل بخش نفت وگاز مپنا گفت: گروه مپنا با در دست داشتن ​ فناوری‌های لازم قادر به ساخت و تامین کامل تجهیزات بسیار مهم و راهبردی مورد نیاز طرح ملی فشار افزایی از جمله توربوکمپرسور، توربین و ناوگان‌های انتقال گاز است.

سعید محمدزاده درحاشیه نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما با اشاره به اینکه تکیه گروه مپنا بر دانش و توان فنی بومی ایرانی است افزود: در گذشته بسیاری از تجهیزات مورد نیاز کشور به دلیل فناوری‌های پیچیده از بازارهای خارجی تامین می‌شد اما هم‌اکنون توسط گروه مپنا بومی سازی شده و بصورت جدی درحال بهره‌برداری می‌باشد که این مطلب جای خوشحالی است.

وی با تاکید بردسترسی گروه مپنا به فناری پیچیده تجهیزاتی مانند توربوکمپرسورهای فشارافزایی ادامه داد: گروه مپنا با همکاری یک شرکت دانش بنیان دیگر قادر به تامین تجهیزات مورد نیاز طرح بزرگ فشارافزایی خواهد بود.

مدیرعامل بخش نفت و گاز گروه مپنا افزود: ایران جزء 4 کشور نخست جهان در برخورداری از تکنولوژی ساخت توربین،  توربوکمپرسور و ناوگان‌های انتقال گازاست که این فناوری هم اکنون در اختیار گروه مپنا قراردارد.

محمدزاده با اشاره به دستیابی به فناوری ذخیره‌سازی گاز با اجرای این طرح گفت: حضور مجموعه‌های بزرگی همچون گروه مپنا در بخش‌های بالادستی و میان دستی صنعت نفت بسیار ارزشمند است.

وی افزود: دستیابی به این موفقیت‌ها با وجود دانشمندان جوان، باهوش و علاقمند محقق شده است. 

دیدگاه شماارسال پیام Security code